Zakład Opiekuńczo Leczniczy Oborniki Śląskie

Zakład opiekuńczo – leczniczy w Obornikach Śląskich świadczy usługi pielęgnacyjno- rehabilitacyjne dla osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Nasza działalność obejmuje pielęgnację chorych w stanach apalicznych i wegetatywnych. Zapewniamy całodobową opiekę pielęgnacyjną i lekarską. Nadzór nad naszymi podopiecznymi sprawują specjaliści z dziedziny chorób wewnętrznych, neurologii, anestezjologii , rehabilitacji, psychologii i logopedii. Ośrodek położony jest w zabytkowym budynku wśród zieleni doskonale utrzymanego drzewostanu starego parku. Oborniki Śląskie to miejscowość oddalona 20 km od Wrocławia, położona jest w przepięknej krainie lasów, co sprawia, że występuje tu specyficzny mikroklimat nadający temu miejscu walory uzdrowiskowe. Od wielu lat leczy się tu schorzenia astmatyczne i wszelkie choroby płuc. Spokój i cisza powodują ,że nasi podopieczni znajdują tu wyciszenie i ukojenie niezbędne w procesie leczenia.

Nasze usługi świadczone są w ramach kontraktu z NFZ i komercyjnie. Osoby zainteresowane przyjmujemy na pobyty krótkoterminowe i długoterminowe oraz specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne.

Od 01.07.2022 r. w ramach działalności Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Obornikach Śląskich rozpoczęliśmy realizację kontraktu z NFZ w ramach programów zdrowotnych dotyczącego rehabilitacji i leczenia dorosłych ze śpiączką. Stworzyliśmy w tym celu dedykowany Oddział Rehabilitacji Neurologicznej „Przebudzenie”.

Kontakt w sprawie dostępnych miejsc:
+48 535 241 060
Oborniki Śląskie

ul. Trzebnicka 49

woj. dolnośląskie

tel. – Biuro 71 310-14-13 / sprawy administracyjne