Dom opieki Polanica Zdrój

Ośrodek w centrum górskiej przyrody

Ośrodek zlokalizowany jest urokliwej i pełnej piękna przyrody, Polanicy-Zdrój. Ta malownicza miejscowość uzdrowiskowa, położona w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, w sąsiedztwie Gór Bystrzyckich, oferuje przytulną i spokojna okolicę do życia. To tutaj staramy się stworzyć dla Państwa w naszym Ośrodku dobre miejsce do życia.

W naszym Ośrodku opiekujemy się również osobami starszymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi, z chorobami wieku podeszłego, demencją lub chorobą Alzheimera i wymagających dłuższych pobytów. Przyjmujemy kuracjuszy niezależnie od stanu zdrowia. W naszym domu spokojnej starości otaczamy opieką również osoby poruszające się samodzielnie, na wózku inwalidzkim oraz leżące, które nie radzą sobie z czynnościami dnia codziennego, jak np. utrzymaniem higieny, potrzebami fizjologicznymi, spożywaniem posiłków oraz poruszaniem i spędzaniem wolnego czasu.

Ośrodek w Polanicy-Zdrój, został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić poruszanie się, szczególnie osobom niepełnosprawnym oraz na wózkach inwalidzkich, bez ograniczeń po całym obiekcie. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką bazę zabiegową i rehabilitacyjną w pełnym zakresie. Posiadamy dla zaplecze rekreacyjne, pozwalające na regenerujący odpoczynek i relaks.

W ramach pobytu odbywamy z naszymi podopiecznymi zajęcia terapeutyczne, które pomagają funkcjonować w codziennym życiu np. przygotowanie posiłków i samodzielne ubieranie się. W ramach aktywizacji osób tego wymagających, prowadzimy również sesje terapii zajęciowej, podczas których tworzymy prace plastyczne np. malarstwo, rysunek, lepienie z gliny, szycie oraz wiele innych. Niektórzy pensjonariusze realizują się pielęgnując kwiaty. Staramy się dla naszych podopiecznych o wszystko, co najlepsze, aby wypełnić czas wolny i wspomóc aktywne leczenie oraz rehabilitację.

Zapewnimy ośrodek pełen empatii i ciepła

Pani Maria
Pani Marta przygotowuje wiązankę do kaplicy.

Nasz ośrodek zlokalizowany jest w spokojnej części uzdrowiskowej Polanicy-Zdrój. Wybraliśmy miejsce, o którym mieszkańcy będą mogli powiedzieć: „Mój dom”. Naszych podopiecznych traktujemy z szacunkiem i zrozumieniem, aby każdy poczuł się, jak w domu. Zapewniamy opiekę pełną ciepła i empatii dla każdej osoby. Nasz ośrodek może stać się dla Państwa drugim domem tak długo, jak będzie tego wymagać zdrowie pacjenta.

Do dyspozycji pacjentów urządziliśmy przestronne, jasne pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, w których każdy znajdzie własne miejsce i dobrych przyjaciół. Pragniemy, aby nasz ośrodek był czymś więcej, niż tylko ośrodkiem opiekuńczo – rehabilitacyjnym. Chcemy budować wzajemne zaufanie i możliwość integracji pacjentów poprzez wspólne towarzystwo oraz aktywne spędzanie czasu w grupie.

Oprócz całodobowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej zapewniamy naszym mieszkańcom nawiązywanie i pielęgnowanie wzajemnych więzi, aby móc pokonywać poczucie odizolowania i osamotnienia. W naszym ośrodku nikogo nie pozostawimy samego. Głęboko wierzymy, że aktywność i wspólne spędzanie czasu wolnego sprawia, że każdy z naszych pacjentów poczuje się potrzebny i użyteczny oraz odnajdzie spokój i zrozumienie, którego tak wszyscy potrzebujemy w codziennym życiu.

Ośrodek w Polanicy-Zdrój oferuje:

  • Profesjonalną opiekę lekarską
  • Całodobową opiekę opiekunek i pielęgniarek
  • Rehabilitację ruchową
  • Terapię zajęciową
  • 5 posiłków dziennie
  • Opiekę duszpasterską
  • Miłą atmosferę i zrozumienie

Ośrodek w sercu Doliny Bystrzycy Dusznickiej serdecznie zaprasza!

Galeria zdjęć ośrodka w Polanicy Zdrój:

Kontakt w sprawie dostępnych miejsc:
+48 535 241 060
Polanica Zdrój

ul. Żeromskiego 26

woj. dolnośląskie

Tel: 74 / 865-64-45