Dom opieki Ustroń

Projekty Unijne

Dom Opieki i Centrum Rehabilitacji w Ustroniu położony jest w Ustroniu na zboczu Równicy z zapierającym dech widokiem na Czantorię i pozostałe pasma górskie.

W naszym ośrodku czekają na Państwa funkcjonalnie wyposażone, przytulne pokoje 1-, 2- oraz 3-osobowe z licznymi kameralnymi pomieszczeniami pozwalającymi ciekawie spędzać czas. W celu podniesienia komfortu Pensjonariusza istnieje możliwość wstawienia własnych drobnych mebli, osobistych przedmiotów oraz pamiątek.

Elderis Ustroń
Widok na ośrodek

Pobyt w naszym Domu i uczestnictwo w zajęciach fakultatywnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku umożliwiają Pensjonariuszom rozwój kreatywności własnej, zwiększenie poczucia zrozumienia oraz integracji społecznej. Organizując różne formy zajęć, wspieramy naszych podopiecznych w rozwijaniu ich zainteresowań i motywujemy do twórczej aktywności.

Zajęcia aktywizujące prowadzone są w pracowniach tematycznych, gdzie mieszkańcy mogą realizować swoje hobby :

  • kulinarne – na których uczymy dietetycznego gotowania oraz zdrowego stylu życia,
  • muzyczne z nauką śpiewu, tańca,
  • warsztaty stolarskie dla mężczyzn,
  • pracownie krawieckie dla kobiet,
  • biblioteka z dostępem do ciekawych książek oraz prasy codziennej,
  • zajęcia w pracowni informatycznej, możliwość rozmowy przez Skype, obsługi Internetu,
  • zajęcia rekreacyjne w terenie, nordic walking.

W ośrodku istnieje możliwość poprawy swojego wyglądu w salonie urody, fryzjerskim, w gabinecie manicure czy masażu.

Przebywanie w towarzystwie innych osób i interaktywne spędzanie czasu jest szczególnie ważne dla Seniorów, ponieważ sprzyja powstawaniu i pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają pokonać poczucie odizolowania i osamotnienia. Aktywność daje człowiekowi szansę wyrażenia siebie, bycia użytecznym, uwzględniając możliwości, upodobania i zwyczaje każdego z nas.

„Aktywność człowieka starszego jest wskaźnikiem jego jakości życia, jego wartości, gdyż aby żyć, trzeba być aktywnym, w innym przypadku życie przekształca się w trwanie i czekanie końca” – niech te słowa prof. Czerniakowskiej będą dla nas sentencją przewodnią.

Zobacz!
Galeria ośrodka Elderis

Centrum Aktywnego Seniora to nie tylko nazwa. Naszym celem w opiece nad osobami starszymi jest przede wszystkim zapewnienie Seniorom aktywności dostosowanej do możliwości wedle zasady „W zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Aktywność rekreacyjna i rehabilitacja usprawniająca pozwala Seniorom poprawić sprawność fizyczną, zapobiega jej obniżaniu się oraz gwarantuje lepsze samopoczucie i poprawę jakości życia.
Nad dobrym samopoczuciem, zdrowiem oraz bezpieczeństwem Seniorów czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel. Zespół pielęgniarek i opiekunów zapewnia mieszkańcom całodobową, kompleksową opiekę w codziennych czynnościach, pielęgnację, rozmowę i indywidualne podejście do każdego Pensjonariusza.

Staramy się tworzyć ciepłą rodzinną atmosferę, gdzie serdeczność, pomoc i szacunek do drugiej osoby to najważniejsze wartości, a wyznacznikiem naszej opieki jest dawanie pomocy na takim poziomie, na jakim sami chcielibyśmy ją otrzymać.

Doświadczenie praktyczne personelu jest potwierdzone dodatkowym wykształceniem i specjalizacjami oraz udziałem w międzynarodowych sympozjach.

Bezpośredni kontakt do ośrodka:
dyr ds. medycznych +48 537 002 110
pielęgniarka oddziałowa +48 534 407 199

Dane Spółki:

Centrum Seniora sp. z o.o.
ul. Trzebnicka 49,
55-120 Oborniki Śląskie
REGON: 122877467 NIP: 9452173991 KRS: 0000465755
Kontakt w sprawie dostępnych miejsc:
+48 535 241 060Poznaj nasz zespół

Ewa Micor Dyrektor Centrum Seniora Ustroń

Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach na kierunku Zarządzania i uzyskała tytuł zawodowy magistra zarządzania w służbie zdrowia. Posiada również wyższe wykształcenie pielęgniarskie. Odbyła kursy kwalifikacyjne w zakresie pielęgniarstwa kardiologicznego, pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz pielęgniarstwa rodzinnego. Ukończyła również wiele kursów specjalistyczne z dziedziny pielęgniarstwa. Od 1987 -2012 roku pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Od początku uczestniczyła w tworzeniu Uzdrowiskowego Centrum Aktywnego Seniora. Obecnie wraz z całym zespołem terapeutycznym dba o wysoką jakość świadczonych usług oraz o profesjonalną pielęgnacje i zadowolenie seniorów.


Ustroń ul. Stroma 18

Tel. 537 002 110