Nowy Oddział Rehabilitacji Neurologicznej „Przebudzenie”

Lata praktyki w rehabilitacji pacjentów w śpiączkach zaowocowały zdobyciem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 2 lat nasz ośrodek ma podpisaną umowę na leczenie dorosłych chorych w stanie śpiączki, co daje nam możliwość przyjmowania pacjentów z Dolnego Śląska na rok bezpłatnej, specjalistycznej rehabilitacji. Zapewnienie finansowania przez NFZ sprawiło, że stworzyliśmy dla pacjentów w śpiączkach dedykowany Oddział Rehabilitacji Neurologicznej „Przebudzenie”, w którym nasz zespół specjalistów pracuje nad problemami pacjentów w śpiączkach.

Nasz Zakład Opiekuńczo – Leczniczy zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentami w stanie śpiączki, w stanie minimalnej świadomości czy w zespołach zamknięcia od ponad 10 lat. Od początku nasz wykwalifikowany personel zajmujący się pacjentami w śpiączkach stale poszukuje nowoczesnych metod i innowacyjnych rozwiązań neurorehabilitacyjnych zmierzających do wybudzania pacjentów.

Dla większości pacjentów na początku jedynym światem jest ich łóżko i pokój, dlatego ciągle rozwijamy naszą ofertę terapeutyczną, stosując nowatorskie narzędzia i techniki, aby skutecznie dotrzeć do ich zamkniętego świata i być jak najbliżej nich.

Tylko odpowiednia diagnoza, indywidualna motywacja, opieka medyczna i kompleksowa terapia neurologiczna podążająca za potrzebami pacjenta jest gwarancją sukcesu. Z perspektywy czasu wiemy, że skuteczność naszej pracy opiera się na podejściu do każdego przypadku w sposób interdyscyplinarny, systematyczny i zespołowy, co przynosi najbardziej efektywne rezultaty, prowadzące do poprawy stanu zdrowia i dążące do wybudzenia pacjenta.

Dzięki systematycznej i konsekwentnej pracy całego zespołu terapeutycznego, osiągnęliśmy wiele sukcesów, z których jesteśmy dumni. Efektem naszych starań są przede wszystkim wybudzeni pacjenci. Kilkanaście pozytywnych historii naszych pacjentów, którzy opuścili już ośrodek uwieczniliśmy w najnowszym filmie z okazji Światowego Dnia Pacjentów w Śpiączce 2024 „Nauka nie śpi”, który możecie Państwo obejrzeć poniżej.

Każdy pacjent stanowi unikalną historię, czasem pełną wyzwań i dramatycznych momentów, nie zawsze kończących się sukcesem. Zawsze staramy się jednak zapewnić naszym pacjentom i ich rodzinom to poczucie bezpieczeństwa, zaufania oraz motywację do walki z chorobą. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwalają nam świadczyć kompleksową opiekę medyczną nad pacjentami śpiączkowymi na najwyższym poziomie.


Film Światowy Dzień Śpiączki w Polsce 2024 „Nauka nie śpi”Oddział Rehabilitacji Neurologicznej „Przebudzenie”
ul. Trzebnicka 49
Oborniki Śląskie