Analiza i terapia zaburzeń chodu – kwalifikacja pacjentów do terapii na urządzeniu lokomat

22 listopada 2017r. w Sanatoryjnym Centrum Rehabilitacji w Polanicy Zdroju odbyło się szkolenie „Analiza i terapia zaburzeń chodu”. dla fizjoterapeutów pracujących na co dzień w ośrodkach ELDERIS.

Szkolenie było prowadzone przez doktora Grzegorza Bilińskiego, fizjoterapeutę, wykładowcę Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, prezesa Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej

Po teoretycznym wstępie do tematu chodu uczestnicy szkolenia przeszli do części praktycznej. Najpierw przeprowadzali ocenę chodu i terapię jego zaburzeń na sobie, następnie diagnozowali pacjentów i ustalali konkretne postępowanie fizjoterapeutyczne dostosowane do ich zaburzeń funkcjonalnych.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z testami pomocnymi przy programowaniu terapii oraz sprawdzaniu postępu rehabilitacji, sposobami prowadzenia usprawniania. Z pomocą dr-a Bilińskiego, uczestnicy szkolenia omawiali każdego pacjenta, pod kątem dalszej terapii na urządzeniu lokomat (to zautomatyzowana orteza, służąca do rehabilitacji i reedukacji chodu).

Organizując szkolenia dla naszych pracowników, wierzymy, że wiedza przekazana na szkoleniu przyda się w codziennej pracy z pacjentami naszych ośrodków i wpłynie pozytywnie na efekty terapeutyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym terapii z wykorzystaniem urządzenia lokomat.